"Vše, co si dokážete představit, je skutečné." - Pablo Picasso
Seznam tajných přání - recenze
Popelka - filmová recenze
Saeculum - recenze

Cestování

29. prosince 2014 v 18:56 | Scribbler |  Články
Cestování . . . co víc říct


Rozhodla jsem se, že nebudu psát žádný článek o sobě na začátek, ale že zkrátka budu psát o tom, co mě zajímá i nezajímá, a že si podle mých názorů vytvoříte nějaký obrázek sami. Stejně si totiž myslím, že bych se tu nikdy nepopsala taková jaká doopravdy jsem, a nikdy bych tu nemohla vypsat všechny svoje koníčky a věci, o které se zajímám. Proto budu postupně psát o všem možném a doufat ve vaše reakce.
A teď o tématu tohoto článku. Cestování . . . moje láska i sen. Jednoho dne bych chtěla procestovat celý svět, i když můžu jen těžko počítat s tím, že se mi to podaří. Místa, která jsem zatím procestovala, shledávám velmi zajímavými. A to to nebyly žádné exotické ani vzdálené země. A ani jich nebylo mnoho. Přesto mi cestování úplně učarovalo. Těžko říct proč. Na památky se sice ráda podívám, ale žádná extra záliba v nich asi nebude, příroda mě opravdu zajímá, ale také bych jí nepovažovala za pravý důvod. Myslím, že chci zkrátka vidět, jak žijí lidé jinde. A nestačí mi o tom číst nebo to vidět na televizní obrazovce, potřebuji se zkrátka přesvědčit sama.
Vždycky když svojí mamce říkám, kam všude se chci jednoho dne podívat, diví se, jestli nemám strach. Z nemocí, divokých zvířat a tak. A odpověď zní, že mám. Mám hrozný strach, ale také vím, že nemůžu celý život sedět doma, za co by potom ten život stál? Jsem strašpytel, to je fakt, ale já věřím, že jednoho dne dokážu ty svoje strachy překonat.
Možná, že moje láska k cestování, je spojená i s tím, že mě velmi zajímá historie. Vždyť cestopisy a historické romány jsou poslední dobou mojí hlavní četbou. Místa, která navštívím se mi zapisují do paměti mnohem lépe, než jiné vzpomínky, což je poměrně zvláštní.
A co vy? Toužítě cestovat? Proč vás to láká? A nakonec, jaká zajímavá místa už jste třeba navštívili?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama