"Vše, co si dokážete představit, je skutečné." - Pablo Picasso
Seznam tajných přání - recenze
Popelka - filmová recenze
Saeculum - recenze

Nový rok

31. prosince 2014 v 15:54 | Scribbler |  Články
Nový rok - co všechno pro nás znamená jediný den?

Doopravdy neznamená Nový rok vůbec nic, stejně tak bychom ho mohli mít uprostřed léta nebo první jarní den, ale my lidi ho očekáváme a možná i předpokládáme, že se s příchodem nového roku, se toho hodně změní. A přitom noc z 31. prosince na 1. ledna je úplně stejná jakákoli jiná v roce. Vždyť například Keltové považovali za Nový rok svátek Samhain, který mi známe jako Halloween.

Ale pro nás znamená toto datum samozřejmě víc. Někdo příchod nového roku oslavuje, jiný oplakává odchod toho starého, každý z nás si náhle připadá starší a všichni doufáme, že během nového roku se naše situace zlepší nebo alespoň zůstane stejná. Mnozí si dají předsevzetí, protože se domnívají, že Nový rok jim otvírá nové dveře do nové části jejich životů, ve které mohou být lepšími nebo úspěšnějšími lidmi.
Všichni také známe přísloví Jak na Nový rok, tak po celý rok. Jako kdyby naše chování v jediný den, mohlo znamenat, že každý další den se budeme chovat stejně. A přesto na něm bude něco pravdy. Myslím, že když máme na Nový rok pocit, že jsme něco udělali dobře nebo špatně, naše vědomí to ovlivňuje i později, zvláště v brzké době po Novém roku. Když nějak započneme novou část našeho života, za kterou považujeme přávě další rok, podvědomě, protože tomu věříme, se začneme chovat jako prvního dne. Stejně tak to podle mě funguje s předsevzetími.

A co všechno znamená příchod nového roku pro mě? Myslím, že ho považuji za předěl, ale to neznamená, jak doufám, že se toho mnoho změní. V novém roce bych si samozřejmě přála být úspěšnější, ale to asi každý. Někdy bych si taky přála poznat a pochopit věci, kterým nerozumím, porozumět úvahám ostatních.

Takže tímto bych vám chtěla popřát všechno nejlepší do nového roku!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kelíns Kelíns | Web | 1. ledna 2015 v 20:08 | Reagovat

Pro mě není Nový rok nějak moc důležitý. Spíš mi to připomíná, že jsem čím dál starší. A taky, že už brzy skončí prázdniny.
A tobě také přeji všechno nejlepší do nového roku! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama