"Vše, co si dokážete představit, je skutečné." - Pablo Picasso
Seznam tajných přání - recenze
Popelka - filmová recenze
Saeculum - recenze

Psaní

29. prosince 2014 v 17:37 | Scribbler |  Články
Psaní . . . pro někoho obyčejné skládání slov a vět, pro jiného miliony emocí.


Myslím, že název článku mluví sám o sobě. Tento blog jsem si nezaložila, jak by se mohl někdo mylně domnívat, k uveřejňování svých povídek, přestože je píšu opravdu hojně. Většinu svých příběhů na internetu asi nikdy neuvěřejním, a přestože právě příběhy jsou to, co mě naplňuje, chtěla bych psát i články a recenze a to právě na tomto blogu.
Neočekávejte nic zvláštního, většinou píšu krátké textíky k zamyšlení nebo recenze na knížky, ale možná můžeme očekávati něco víc. To se ještě uvidí. Já jsem většinou jenom nečinnou pozorovatelkou, která jenom tiše stojí a dívá se. Potom začínám psát, zaznamenávám drobné nezajímavé detaily i důležitější informace, střípky reality spojuji dohromady a skládám z nich svůj vlastní svět na papír.
Moje záliba pro příběhy vznikla pravděpodobně již s první knihou, kterou jsem si sama přečetla. Lenka a dva kluci ve mně probudily nečekanou vášeň k příběhům, která mě nikdy neopustila. Miluji příběhy, protože na papír můžu napsat cokoli a nic není špatně. Miluji je protože, když sednu za počítač a začínám psát všechny nepěkné myšlenky zmizí a já se nechávám unášet jenom svými slovy. Přestože často mívám chuť už nikdy nenapsat ani řádku, už vím, že na psaní nedokážu zanevřít, ani kdybych chtěla. Na to příliš miluji ten pocit, když ze změti myšlenek ve své hlavě vytvářím něco, co dává smysl a má cenu to číst.
Když píšu jsem konečně sama sebou, konečně nemám strach. Proto jakmile se něco nedaří nebo člověka přepadne smutek, je to ten nejlepší lék. A přestože mi kolikrát při psaní po tvářích stékají slzy smutku nebo radosti, neexistuje činnost, která by mě uklidnila víc. Psaní zahřívá u srdce, otvírá dveře nevídaným možnostem a nechává nás být tím, kým bychom si přáli.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Em Age Em Age | Web | 30. prosince 2014 v 16:18 | Reagovat

Ten poslední odstavec je naprosto skvělý. :) Přesně tak to tak cítím, psaní miluju! Tvůj styl psaní je velmi hezký, používáš hezká slova, máš velkou slovní zásobu, neděláš pravopisné chyby. Takový má blog být. :)

2 Scribbler Scribbler | Web | 30. prosince 2014 v 17:56 | Reagovat

[1]:Děkuju :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama