"Vše, co si dokážete představit, je skutečné." - Pablo Picasso
Seznam tajných přání - recenze
Popelka - filmová recenze
Saeculum - recenze

Dobrý sluha, zlý pán

17. ledna 2015 v 18:27 | Scribbler |  Články
Život bez internetu si v dnešní době v naších končinách už asi dokáže představit jen málokdo. Internet nám slouží k běžným úkonům, které děláme každý den - kontrolujeme mail, podíváme se na počasí a informujeme se o nových událostech. A přitom by stačilo zajít ke schránce, vyhlédnout z okna a přečíst si noviny. Přesto ale většina z nás sedne k internetu, aby měli alespoň nějaké spojení s okolním světem. Internet náš svět zrychlil a propojil, můžeme díky němu psát komukoli na světě a to během několika vteřin. Dozvídáme se nejnovější události, které se staly na druhé straně zeměkoule a s tím opravdovým světem možná přestáváme být doopravdy spojeni. Budujeme si vlastní nový svět na síti, ve kterém žijeme polovinu našich životů.

Internet určitě ulehčil práci mnoha lidem a spoustu toho zjednodušil. Když potřebuji něco zjistit, už nemusím listovat v knihách a můžu uveřejnit svoje články právě tady na blogu, takže si to může přečíst kdokoli. Zároveň ale čím dál víc lidí sedí s obličejem přilepeným k obrazovce a místo aby si se svými přátely promluvili, píší si s nimi na chatu. Jak těžké by bylo vstát a zajít o pár bloků dál si normálně popovídat? Ale to už dneska skoro nikdo neudělá.

Internet nás ovlivňuje a pomaličku nás zbavuje našich opravdových já. Všichni se pomalu stáváme ovcemi s očima zírajícíma na obrazovku, protože to nám k životu stačí, ale nemělo by. Všichni bychom měli zatoužit vidět to, co vidíme na počítači i ve skutečnosti. Měli bychom využívat internet, tak aby nám pomohl, ale nestávat se jeho otroky. Nebýt na něm závislí. Měli bychom si uvědomit, jestli bychom bez internetu dokázali existovat. Myslím, že zatím ještě není pozdě. Většina z nás by se bez internetu obešla a nakonec by začala žít normálně i bez něj.

Bez internetu by byl život pro mnoho z nás o hodně těžší. Bylo by pro nás těžké si na takový život zvyknout. Ale možná by nám to umožnilo se více poznat, konečně se začít dívat kolem sebe a začít události doopravdy vnímat. Možná by se k nám všechno nedostávalo tak rychle a náš život by se trochu uklidnil. Hledání informací by nám zabralo mnohem víc času, stejně tak i setkání s našimi blízkými, ale o kolik času více bychom měli, kdybychom žili bez internetu? Pohlédli bychom na sebe někdy doopravdy a konečně si uvědomili, kdo jsme? Nebo bychom byli stále ti samí lidé, akorát posedlí touhou, aby se jim vrátilo to, na co byli tak dlouho zvyklí?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Sim Sim | Web | 17. ledna 2015 v 18:33 | Reagovat

Úprimne si myslím že ak by internet zanikol, veľa dobrých vecí by zaniklo s ním. Veď si zoberme len koľko ľudí ktorý žijú ďaleko od seba (rodina, priatelia,manželia) komunikujú cez skype, a tak bez internetu by o sebe nevedeli nič možno aj viac ako dva týždne. Nevideli by sa to by bol problém pretože zatelefonovať by si mohli. ALe predsa len dnes už každý radšej zaskypuje zadarmo z jednej do druhej krajine než volať a platiť veľké peniaze. Áno na druhej strane by s ním zaniko všetko to zlé ako lenivosť ľudí ísť von a radšej si písať na nete, šikana na internete a tak ďalej... Ale... všetko má svoje pre a proti.

2 Kelíns Kelíns | E-mail | Web | 18. ledna 2015 v 10:41 | Reagovat

Máš pravdu. Internet svět hodně zrychlil, ale nezrychlil ho až moc? A nezjednodušil ho až moc?
Osobně mi internet přijde super, ale myslím, že na něm lidi a to včetně mě, tráví až příliš moc času. A neuvědomují si, že zatímco koukají do těch svítivých krabiček čas kolem nich utíká. A on se kvůli nim nezastaví a život taky ne.

3 M. M. | Web | 18. ledna 2015 v 10:53 | Reagovat

Zaujímavý článok a s niektorými myšlienkami súhlasím. Ja napr. ale sa snažím sa v tom svete internetu nezabudnúť, ale dávnejšie som trávila na počítači veľa veľa času. Teraz už menej a keby neni blog, tak ešte menej.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama