"Vše, co si dokážete představit, je skutečné." - Pablo Picasso
Seznam tajných přání - recenze
Popelka - filmová recenze
Saeculum - recenze

Zakázané ovoce chutná nejlépe

22. ledna 2015 v 20:41 | Scribbler |  Články
Zakázané ovoce chutná nejlépe . . . to víme asi všichni. Přestože navenek jsme možná poslušní a spořádání, někde uvnitř toužíme udělat něco bláznivého a hlavně zakázaného. Kdo už to někdy zkusil, ví, jak se mu rozbuší srdce, když se chystá na něco, co se nemá. Opojný pocit, který o pár chvil později následuje častokrát pocit viny, se ani nedá pořádně popsat. Asi jsem nezažila nic, co by se mu podobalo. A přestože mě většinou zakázané nijak neláká, tak ve chvíli kdy už nějaké pravidlo porušuji, moc dobře ten pocit znám.
Stejně tak si všichni musíme vyzkoušet něco, co se nesmí, abychom se přesvědčili, že nějaký důvod, proč to je zakázané doopravdy existuje. A většinou nám to i dojde, ale přesto to příště zkusíme znovu, možná proto abychom se znovu přesvědčili, nebo podvědomě vyhledáváme onu touhu po něčem zakázaném.
Myslím, že neexistuje někdo, kdo už je na světě nějakou tu dobu, který nikdy nic zakázaného nezkusil. Já například nesnáším, když dělám něco, co doopravdy dělat nemám, když zároveň vím, že je to opravdu špatné. Na druhou stranu, když poruším nějaký zákaz, který mně samotné nedává smysl, vůbec nemám pocit, že se něčím proviňuji. A potom jsou tu drobné prohřešky, jako například když doděláváte na poslední chvíli nějaký zápis nebo nějaká malá lež. Jedna holka, kterou znám, mi říkala, že každý tento malý prohřešek, je pro ni jako dílek čokolády, na kterém si pochutná, ale ráda podlehne dalšímu pokušení a znovu se něčím malým proviní.
Mě samotnou zakázané příliš neláká, až když se nějakým způsobem dostanu k něčemu nepovolenému, ochutnám ten pocit, ale příště už ho nevyhledávám. Možná je to z velké části tím, že se hodně snažím, nic špatného nedělat. Ale kdoví, kolik prohřešků jsem už udělala a ani o nich třeba nevím.
Možná člověk prostě ke svému běžnému životu podle pravidel potřebuje občas trochu něčeho zajímavého. Možná si zatouží něčím okořenit stereotyp a občas něco neškodného provést, už jenom pro ten pocit. Ale jak říkám, já tu potřebu nemám, ale přesto znám lidi, kteří nade vše milují, když mohou porušit pravidla.
A vy? Porušujete pravidla často a rádi?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 sarush ef sarush ef | Web | 22. ledna 2015 v 21:19 | Reagovat

Jak kdy. Nikdy přitom člověk nesmí zapomenout na svědomí.

2 Lotte Lotte | Web | 22. ledna 2015 v 21:31 | Reagovat

Pekne jsi napsala :)
Vim ze ted budu psat mimo tema, ale moc se mi libi Tvuj design, vazne .. moc se mi libi to sladeni cervene a bile, cerne.. krasa ^^

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama